Příprava podle oblastí:


Další témata pro Vás:

Kvalita (nejen) ultrazvukového vyšetření - co může odhadnout i laik.

Běžný pacient obvykle ani netuší (také kdo by mu to řekl, že?) že žádná jiná zobrazovací metoda není tolik závislá na subjektivní interpretaci obrazu jako sonografie. Zjednodušeně lze říci, že lékař při vyšetření vpodstatě "čte" na obrazovce obrazový záznam a přitom jeho aktuální ultrazvukové hodnocení nelze následně jiným lékařem přezkoumat.
To je významný rozdíl od CT nebo MRI nebo i prostého rentgenu, které lze zpětně poměrně snadno zhodnotit a přípatně i přehodnotit i jiným lékařem.
Zjednodušeně řečeno, v dané chvíli jste doslova "vydáni" zkušenostem sonografisty a jeho aktuální interpretaci toho co vidí, jak to vidí, a také jakými postupy je schopen (a samozřejmě, také ochoten) dosáhnout výsledku. Vyhodnocení obrazu přitom vychází jedině z odborných znalostí a předchozích zkušeností vyšetřujícího.

Vzhledem k důležitosti i současné komplikovanosti a nepřehlednosti celé této problematiky se proto tématu zamýšlím časem věnovat podrobněji, snad s efektem který Vám umožní se při výběru pracoviště kam chcete jít (nebo kam jste posláni) zaměřit na některé podstatné otázky a alespoň rámcově se tak lépe orientovat.
Rozhodně mohu také jen doporučit získat co možná nejvíce informací o pracovišti kam jste odesláni a ověřit o něm alespoň to co je možné i Vám. Není důvod se v tomto směru ostýchat - jedná se přece o Vaše zdraví, a nikoliv o možný ekonomický zájem spřízněných lékařů.

Stránka je v současnosti ve výstavbě ...

  zpět na výběr oblastí přípravy a na další témata